اسفند, ۱۳۹۶ بدون نظر تلگرام, خرید ممبر تلگرام, خرید ممبر کانال تلگرام, خرید ممبر واقعی تلگرام, شبکه های اجتماعی

آرشیو کردن چت ها در واتساپ اندرویدی (Archive Chats)

یکی از قابلیت‌های جالب و کاربردی واتساپ مربوط به امکان آرشیو کردن چت ها یا گفتگوها می‌شود. با آرشیو کردن چت ها می‌توانید از نمایش آن‌ها در تب CHATS ممانعت به عمل آورید. در این مقاله قصد داریم که به آموزش آرشیو کردن چت ها در واتساپ اندرویدی (Archive Chats) بپردازیم. با سوییت تلگرام همراه باشید.

مقدمه‌ای در رابطه با آرشیو کردن چت ها در واتساپ اندرویدیآرشیو کردن چت ها در واتساپ اندرویدی (Archive Chats)

واتساپ (WhatsApp) به عنوان یکی از پرطرفدارترین برنامه‌های پیام رسان فعلی قابلیت‌ها و امکانات متعددی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. یکی از این مواد مربوط به امکان آرشیو کردن چت ها (Archive Chats) می‌شود. آرشیو کردن چت ها در واتساپ اندرویدی به این معناست که شما پنجره گفتگوی خاصی که می‌تواند انفرادی یا گروهی باشد را به همراه تمام پیام‌های رد و بدل شده در آن از تب CHATS پنهان کرده و به زیرشاخه‌ای تحت عنوان “Archived Chats” منتقل می‌نمایید. در این شرایط تا زمانی که پیغام جدیدی در آن پنجره گفتگو ارسال نشود، گفتگوی مد نظر از حالت آرشیو شده یا Archived خارج نخواهد شد.

پس دقت داشته باشید که به محض ارسال پیام در هر یک از گفتگوهای آرشیو شده شاهد خارج شدن آن از حالت آرشیو و نمایش مجدد آن در تب CHATS خواهید بود. اما چگونه می‌توانیم یک چت گروهی یا انفرادی را در واتساپ آرشیو کنیم؟ به بیان دیگر چگونه قادر به آرشیو کردن چت ها در واتساپ اندرویدی هستیم؟ هدف ما در این مقاله آموزش نحوه آرشیو کردن چت ها در واتساپ اندرویدی است.

آرشیو کردن چت یا گفتگوها در واتساپ اندرویدی

تصور کنید که قصد دارید یکی از پنجره‌های گفتگو یا چت های موجود در تب CHATS را آرشیو کنید. برای انجام این کار کافیست که مراحل زیر را به ترتیب طی کنید:

 • برنامه واتساپ را اجرا کنید.
 • به تب CHATS مراجعه کنید تا لیست گفتگوها یا چت ها نمایان شود.
 • چت مد نظرتان را مشخص و انگشت خود را برای چند لحظه بر روی آن قرار دهید تا ویبره کوچکی را احساس کنید.
 • از منوی فوقانی صفحه، آیکونی که با یک مکعب دارای فلش و شبیه به نماد “دانلود” ارائه شده را انتخاب کنید.

به همین سادگی قادر به آرشیو کردن چت ها در واتساپ اندرویدی خواهید بود. این روش می‌تواند به منظور آرشیو کردن چت های انفرادی و گروهی استفاده شود. اما چت های آرشیو شده به کجا می‌روند؟ اگر دقت کنید پس از آرشیو کردن چت ها در واتساپ اندرویدی، زیرشاخه‌ای با عنوان Archived Chats در تب CHATS نمایان می‌شود. هر زمان که این بخش را لمس کنید می‌توانید به تمام چت های آرشیو شده واتساپ دسترسی داشته باشید. حال چگونه می‌توانیم یک چت را از حالت آرشیو خارج و به تب CHATS منتقل کنیم؟

خارج کردن چت ها از لیست آرشیو در واتساپ اندرویدی

همانطور که پیش از این در بخش مقدمه هم اشاره کردیم، اگر در هر یک از گفتگوها یا چت های آرشیو شده شما پیامی ارسال شود، آن گفتگو به طور اتوماتیک از لیست آرشیو خارج و به تب CHATS منتقل می‌شود. اما با این حال شما می‌توانید به طور دستی و در هر زمان که تمایل داشتید هم نسبت به خارج کردن چت ها از لیست آرشیو وارد عمل شوید. برای انجام این کار به شرح زیر عمل کنید:

 • برنامه واتساپ را اجرا کنید.
 • به تب CHATS مراجعه کنید.
 • عبارت Archived Chats را لمس کنید.
 • انگشت خود را بر روی چت یا پنجره گفتگوی مورد نظرتان قرار داده و کمی نگه دارید تا یک ویبره کوچک را احساس کنید.
 • از منوی فوقانی صفحه، آیکونی که با مکعب دارای فلش رو به بالا مشخص شده را لمس کنید.

به همین سادگی می‌توانید پس از آرشیو کردن چت ها در واتساپ اندرویدی، آن‌ها را از لیست آرشیو خارج کنید. اما آیا روشی وجود دارد که با استفاده از آن بتوانید به صورت آنی تمام گفتگوها یا چت های واتساپ را آرشیو کنیم؟

آرشیو کردن آنی تمام چت های واتساپ اندرویدی

واتساپ این قابلیت را هم در اختیارتان قرار می‌دهد تا در صورت تمایل به طور آنی تمام چت ها یا پنجره‌های گفتگوی موجود در تب CHATS را آرشیو کنید. این عمل می‌تواند در شرایطی کاربرد داشته باشد که تمایل به تفکیک پنجره‌های گفتگوی فعال از غیر فعال دارید. برای آرشیو کردن آنی تمام چت ها در واتساپ اندرویدی به شرح زیر عمل کنید:

 • برنامه واتساپ را اجرا کنید.
 • از منوی اصلی برنامه (آیکون سه نقطه موجود در گوشه سمت راست و بالای صفحه) به بخش Settings مراجعه کنید.
 • گزینه Chats را انتخاب کنید.
 • گزینه Chat History را انتخاب نمایید.
 • گزینه Archive all chats را لمس کنید.

به این صورت تمام چت ها یا گفتگوهای موجود در تب CHATS واتساپ شما به طور آنی و یکجا به لیست آرشیو منتقل می‌شوند. همانطور که اشاره کردیم از این روش می‌توانید به منظور تفکیک چت های فعال از غیر فعال استفاده کنید. به این صورت که پس از آرشیو کردن چت ها، در آن دسته از گفتگوهایی که فعال باشند پیام‌های جدید ارسال می‌شود و در نتیجه این گفتگوها به طور اتوماتیک از آرشیو خارج و به منوی CHATS منتقل خواهند شد. در نهایت چت ها یا پنجره‌های گفتگویی که غیر فعال هستند در لیست آرشیو باقی خواهند ماند.

موفق باشید.

Tags

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *