فروردین, ۱۳۹۷ بدون نظر تلگرام, شبکه های اجتماعی

آموزش حذف جستجوهای پیشین اینستاگرام

اینستاگرام می‌تواند جستجوهای پیشین شما را ذخیره کند. به لیست یا آرشیو ذخیره شده جستجوها اصطلاحا سرچ هیستوری (Search History) یا تاریخچه جستجو می‌گوییم. اما آیا می‌توان این تاریخچه جستجو یا بهتر بگوییم لیست جستجوهای پیشین اینستاگرام را حذف کرد؟ بله، در این مقاله قصد داریم که به آموزش حذف جستجوهای پیشین اینستاگرام بپردازیم. با سوییت تلگرام همراه باشید.

مقدمه‌ای در مورد تاریخچه جستجو در اینستاگرام

اینستاگرام شامل یک بخش جستجو یا همان Search می‌شود. با مراجعه به این بخش می‌توانید نسبت به جستجوی اکانت افراد خاص، هشتگ‌ها، تگ‌ها و برترین موارد مرتبط با عبارت مد نظرتان اقدام کنید. هنگامی که یک عبارت را به منظور جستجو تایپ می‌کنید، لیستی از پیشنهادها پیش رویتان قرار می‌گیرد. با انتخاب هر پیشنهاد که می‌توان اکانت، هشتگ و … باشد، این انتخاب در تاریخچه یا هیستوری جستجوی اینستاگرام شما ثبت خواهد شد. از این پس هر زمان که به بخش جستجوی اینستاگرام مراجعه کنید، بدون نیاز به تایپ هیچ عبارتی موارد جستجو شده پیشین مانند عکس زیر به طور اتوماتیک نمایش داده می‌شوند. به بیان دیگر اپلیکیشن اینستاگرام لیستی از جستجوهای پیشین را ذخیره و همواره به معرض نمایش می‌گذارد. به این لیست اصطلاحا تاریخچه جستجو یا سرچ هیستوری (Search History) اینستاگرام گفته می‌شود.

آموزش حذف جستجوهای پیشین اینستاگرام

اما آیا روشی وجود دارد که با استفاده از آن تاریخچه جستجو یا بهتر بگوییم جستجوهای پیشین اینستاگرام را حذف کنیم؟ خوشبختانه این امر امکانپذیر است و اینستاگرام بدین منظور راه حلی اختصاصی را ارائه می‌کند. در این مقاله قصد داریم که به آموزش حذف جستجوهای پیشین اینستاگرام بپردازیم. چنانچه در رابطه با هر یک از بخش‌ها و مراحل شرح داده شده نیاز به توضیحات بیشتری داشتید، می‌توانید از طریق شماره‌های موجود با کارشناسان واحد پشتیبانی سوییت تلگرام تماس حاصل کنید و از آن‌ها راهنمایی دقیق‌تری بخواهید. با ما همراه باشید.

چگونگی حذف جستجوهای پیشین اینستاگرام

حذف جستجوهای پیشین اینستاگرام فرآیند پیچیده‌ای را شامل نمی‌شود. شما به راحتی و با استفاده از گزینه‌ای که بدین منظور در اپلیکیشن اینستاگرام ارائه شده، می‌توانید نسبت به حذف جستجوهای پیشین اینستاگرام اقدام کنید. برای انجام این عمل مراحل زیر را طی کنید:

آموزش حذف جستجوهای پیشین اینستاگرام

ابتدا با لمس آیکون آدمک موجود در منوی زیرین صفحه به بخش پروفایل خود مراجعه نمایید. سپس اگر از آیفون‌های اپل استفاده می‌کنید، آیکون چرخ دنده موجود در گوشه سمت راست و بالای صفحه را لمس کنید. این آیکون در نسخه اندرویدی برنامه اینستاگرام به صورت سه نقطه نمایش داده می‌شود.

آموزش حذف جستجوهای پیشین اینستاگرام

حال که وارد بخش تنظیمات یا همان Settings اینستاگرام شدید، گزینه Clear Search History را لمس نمایید تا دستوری حذف جستجوهای پیشین اینستاگرام صادر شود. با انتخاب گزینه Yes, I’m Sure در پنجره پاپ آپ نمایان شده، تاریخچه جستجوهای شما در اینستاگرام به طور کامل حذف می‌شود. حال اگر به بخش جستجو مراجعه کنید، هیچ پیشنهاد یا آرشیوی نمایان نمی‌شود.

آموزش حذف جستجوهای پیشین اینستاگرام

دقت داشته باشید که حذف جستجوهای پیشین اینستاگرام تنها به طور یکجا و کامل انجام می‌شود. شما نمی‌توانید مانند مرورگر کروم یا سایر مرورگرهای دیگر تنها بخشی از آرشیو جستجوهای پیشین اینستاگرام را حذف کنید.

جمع‌بندی

همانطور که مشاهده کردید در این مقاله به آموزش حذف جستجوهای پیشین اینستاگرام یا همان تاریخچه جستجوی اینستاگرام پرداختیم. چنانچه در رابطه با هر یک از بخش‌ها و مراحل شرح داده شده نیاز به توضیحات بیشتری داشتید، می‌توانید از طریق شماره‌های موجود با کارشناسان واحد پشتیبانی سوییت تلگرام تماس حاصل کنید و از آن‌ها راهنمایی دقیق‌تری بخواهید.

Tags

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *