اردیبهشت, ۱۳۹۷ بدون نظر شبکه های اجتماعی

واتس اپ (Whatsapp) چیست؟

اپلیکیشن واتس‌ اپ در زمینه پیام‌رسانی گوی سبقت را از فیس‌بوک نیز ربوده است.در این مقاله قصد داریم تا به واتس اپ (Whatsapp) چیست؟ بپردازیم.با سوییت تلگرام همراه باشید.

به گزارش ایسنا، واتس‌اپ٬ یکی از اپلیکیشن‌های محبوب پیام‌رسانی متنی و تصویری در جهان است که حالا با بیش از ۳۵۰ میلیون کاربر فعال٬ در عرصه پیام‌رسانی اجتماعی مبتنی بر موبایل گوی سبقت را از فیس‌بوک هم ربوده است.

بر اساس یافته‌های تازه‌ترین پژوهشی که با مطالعه برروی چهار هزار کاربر تلفن‌های هوشمند در پنج کشور جهان به دست آمده است٬ ۴۴ درصد از کاربران اسمارت‌فون‌ها حداقل یک بار در هفته از اپلیکیشن واتس‌ اپ (whatsapp) استفاده می‌کنند.

این رقم برای فیس‌بوک که حالا بیش از یک میلیارد کاربر در سراسر جهان دارد ۳۵ درصد است.

این نخستین باری است که در یک پژوهش رسمی٬ اپلیکیشن دیگر با سبقت گرفتن از فیس‌بوک پرکاربر و محبوب٬ در صدر نشسته است. به عبارت دیگر٬ در برابر ۴۴ درصدی که دست‌کم هفته‌ای یک بار از واتس‌اپ استفاده می‌کنند٬ فقط ۳۵ درصد برای پیام‌رسانی به دوستان خود فیس‌بوک مسنجر را باز می‌کنند.

چرا واتس اپ ؟

واتس‌اپ حالا ماهانه بیش از ۳۵۰ میلیون کاربر فعال دارد. کاربرانی که روزانه دست‌کم ۴۰۰ میلیون عکس رد و بدل می‌کنند. نزدیک‌ترین رقیب به واتس‌اپ٬ وی‌چت است که حالا چیزی در حدود ۲۴۰ میلیون کاربر فعال در سراسر جهان دارد.

این پژوهش همچنین نشان می‌دهد که اپلیکیشن‌های پیام‌رسانی اجتماعی٬ از جمله BBM و وی‌چت و وایبر٬ ارتباطات آنلاین مبتنی بر موبایل انسان‌ها را به تسخیر خود درآورده‌اند و آن را کاملا متحول کرده‌اند.

۸۶ درصد مکالمات صوتی و متنی روزانه در جهان٬ حالا از طریق این اپلیکیشن‌ها انجام می‌شود که به‌طور رایگان امکان ارتباط مبتنی بر اینترنت را در اختیار کاربران‌شان قرار می‌دهند.

به گزارش دویچه وله، جدای از این اپلیکیشن‌های پیام‌رسانی اجتماعی٬ آن‌طور که این پژوهش نشان می‌دهد٬ کاربران از گوشی‌های هوشمند خود در ۷۳ درصد موارد برای برقراری تماس‌های صوتی مستقیم٬ ۷۵ درصد برای ارسال اس‌ام‌اس و ۶۰ درصد برای دریافت و ارسال ایمیل استفاده می‌کنند.

واتس اپ (Whatsapp) چیست؟

امکانات :

۱- تاریخچه پیام هایتان را برای کسی بفرستید.

۲- پس زمینه چت واتس اپ را تغییر دهید.

۳- عکس هایی که دریافت کرده اید را ذخیره کنید.

۴- از مکالمات واتس اپتان پشتیبان تهیه کنید.

۵- از دکمه Enter برای فرستادن پیام ها استفاده کنید.

۶- میانبرهایی را برای مکالمات واتس اپ ایجاد کنید.

۷- انتخاب عکس پروفایل واتس اپ.

۸- بیش از فقط متن بفرستید.

۹- Status واتس اپ خود را تغیر دهید.

۱۰- پیامی را برای چندین نفر مخابره کنید.

موفق باشید.

Tags

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *